Lucas Suites
| Wi-Fi | Gratis parkering | Luftkonditionering |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Hotellet Lucas Suites San Fernando de Monte Cristi, som ligger cirka 15 minuters promenad från Parque Central, erbjuder närhet till olika sevärdheter i staden. Det finns också en parkering.
San Fernando de Monte Cristis centrum kan nås inom 5 minuters promenad. Bland sevärdheterna, 2 km från det bekväma hotellet, är Monte Cristi.
De privata badrummen har bekvämligheter som badlakan och handdukar.
Lucas Suites ligger alldeles runt hörnet från restaurangen Pizzeria Paolo med italienska rätter.
- Lokala sevärdheter
- Monte Cristi2,3 km
- Parque Central1 km
- Colegio San Jose1000 m
- Monte Cristi National Park1,5 km
- Liceo Secundario Jose Marti400 m
- San Fernando-församlingen1 km
- Soraya y Leonardo Tours50 m
- Iglesia San Fernando1 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Gratis parkering
- Inga husdjur
På rummet
- Luftkonditionering
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Lucas Suites?
Det tar 5 minuter till fots att komma från hotellet Lucas Suites till centrum. - 🚗
Var kan jag parkera min bil under vistelsen på det bekväma hotellet Lucas Suites?
Gäster på det bekväma hotellet Lucas Suites kan parkera sina fordon på privat parkering. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på hotellet Lucas Suites?
Gäster på hotellet Lucas Suites måste checka ut vid 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på det bekväma hotellet Lucas Suites?
Det genomsnittliga rumspriset på det bekväma hotellet Lucas Suites är 38$. För mer information, kontakta hotellpersonalen.